Flätad raffia. Afrika, Zaire. 1900-1930-tal. Ca 30x22 cm utan växtdekor. Åldersrelaterat slitage. Proveniens: Holger Strömblads samling. Inköpt från dansk samling 2006.
1 400 SEK | 2021-07-06 18:05 |
1 300 SEK | 2021-06-22 20:11 |
600 SEK | 2021-07-06 18:02 |
350 SEK | 2021-07-05 08:47 |
300 SEK | Startpris |