Bemålat trä med flätade växtfiber. Afrika, Nigeria. Ca 1950-tal. Längd ca 30 cm. Märken, slitage. Proveniens: Holger Strömblads samling. Inköpt av Megma Mama, Antiquaire de l'art Africain, Douala, Camerun.
1 500 SEK | 2021-07-06 17:19 |
1 400 SEK | 2021-07-06 12:20 |
900 SEK | 2021-06-22 20:11 |
900 SEK | 2021-07-02 13:05 |
700 SEK | 2021-07-01 14:01 |
500 SEK | 2021-06-28 22:43 |
300 SEK | Startpris |