Skuret och bemålat trä. Afrika, Grebofolket, Liberia. 1900-tal/samtida. Längd ca 42 cm. Avskav, märken, torrsprickor.
Proveniens: Holger Strömblads samling.
700 SEK | 2021-07-06 18:10 |
600 SEK | 2021-06-22 20:11 |
600 SEK | 2021-07-06 17:51 |
450 SEK | 2021-07-06 16:13 |
300 SEK | Startpris |