Skuret och bemålat trä med dekor av växtfiber. Afrika, Suku, D. R. Kongo. 1900-tal/samtida. 63x30 cm utan växtdekor. Färgbortfall, sprickor. Proveniens: Holger Strömblads samling.
2 800 SEK | 2021-07-06 18:13 |
2 600 SEK | 2021-06-22 20:11 |
2 400 SEK | 2021-07-02 10:18 |
600 SEK | 2021-06-30 19:37 |
300 SEK | Startpris |