Snidat trä beklädd i koppartråd och beslag. Afrika, Bakota, Gabon. Enligt uppgift 1960/70-tal. Höjd 66 cm. Torrsprickor, maskhål, lagning. Proveniens: Holger Strömblads samling. Inköpt av Megma Mama, Antiquaire de l'art, Doula, Camerun.
1 400 SEK | 2021-07-06 17:46 |
1 300 SEK | 2021-06-22 20:11 |
1 000 SEK | 2021-07-05 22:34 |
450 SEK | 2021-07-01 14:06 |
350 SEK | 2021-06-28 22:23 |
300 SEK | Startpris |