Snidat trä med dekor i metall och växtfiber, delvis bemålad. Afrika, Salampasu, D. R. Kongo. Ca 1940-tal. Ca 30x26 cm. Skador, ärgningar, repor. Proveniens: Holger Strömblads samling.
6 000 SEK | 2021-07-06 18:00 |
5 500 SEK | 2021-07-06 18:00 |
2 600 SEK | 2021-06-22 20:10 |
800 SEK | 2021-07-06 10:43 |
300 SEK | Startpris |