Skuret och bemålat trä med dekor av nitar. Afrika, Guere-Wobe, Liberia. 1900-tal/samtida. Ca 30x21 cm. Repor, torrsprickor, avslag.
Proveniens: Holger Strömblads samling.
900 SEK | 2021-07-06 18:01 |
800 SEK | 2021-07-06 17:58 |
600 SEK | 2021-06-22 20:10 |
300 SEK | Startpris |