19. SIMON BEAUVAIS (VERKS. LONDON 1690-1730), FICKUR

Silver boett, förgyllt verk med pendelgång och datumfunktion, fram och baksida med handciselerad dekor. Signerat S Beauvais London samt numrerat 393 i både verk och boett. Boetten mästarstämplad P.R. Boett med bucklor samt lagning, visare saknas. Går vid inskrivningstillfället, men funktionsgaranti lämnas ej. Senare skyddsfodral, klocknyckel och kedja medföljer.

Varunr 223714

20 September 2021 18:17

Utrop 30000 SEK

22 000 SEK2021-09-07 11:06
20 000 SEK2021-09-20 18:15
12 000 SEK2021-09-19 15:17
5 000 SEK2021-09-07 22:15
300 SEK Startpris

Exklusiv auktion 20 september 2021,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!