Färglitografi på arches-papper. "Couple dans les mimosas". Ref M. Cs. 32. Charles Sorlier 1967. Ur "Nice et la Côte d'Azur". Signerad och numrerad 103/150. Bladets mått 74,3x53,4 cm. Bildmått 61x46 cm. Gulnat blad. Uppklistrad i båda övre hörn. Tejprester i överkant. Text a tergo: Marc Chagall, Couple dans les mimosas, gouache sur papier, Reproduite en lithographie, Ch. Sorlier, graveur - Mourlot, imp.
90 000 SEK | 2021-09-20 18:17 |
85 000 SEK | 2021-09-20 18:15 |
75 000 SEK | 2021-09-16 21:14 |
65 000 SEK | 2021-09-07 14:57 |
350 SEK | 2021-09-08 13:23 |
300 SEK | Startpris |