21. PABLO PICASSO, EFTER, (1881-1973)

Färgljustryck, efter Pablo Picasso, på arches-papper. "L'arlequin et sa compagne". Signerad och numrerad 7/125. Utgiven av Guy Spitzer, Paris, och med hans blindstämpel samt med bläckstämpel a tergo. Bladets storlek 102,3x73,4 cm. Bildmått 73x59 cm.
Gulnat blad. Upptejpad i överkant vid passepartout. Vikt i över- och underkant.

Varunr 223683

20 September 2021 18:19

Klubbslag7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK 70 000 SEK7 00 SEK8 00 SEK

Utrop 60000-80000 SEK
5% Droit de suite/Följerätt tillkommer för objektet om det överstiger 2625 SEK

70 000 SEK2021-09-20 18:14
65 000 SEK2021-09-20 17:57
50 000 SEK2021-09-08 16:02
48 000 SEK2021-09-07 14:57
10 000 SEK2021-09-08 13:25
300 SEK Startpris

Exklusiv auktion 20 september 2021,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!