22. MARC CHAGALL (1887-1985)

Färglitografi, handsignerad i blyerts och numrerad 45/50. "Les mariés dans l'atelier" 1970. Ref. Mourlot 621. Bildytans mått 65x50 cm. Bladets mått 76,2x57 cm. Gulnat blad. Upptejpad i övre kant vid passepartout.

Varunr 223715

20 September 2021 18:20

Klubbslag7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK 26 000 SEK11 00 SEK12 00 SEK13 00 SEK14 00 SEK

Utrop 30000 SEK
5% Droit de suite/Följerätt tillkommer för objektet om det överstiger 2625 SEK

26 000 SEK2021-09-20 17:22
24 000 SEK2021-09-07 14:57
19 000 SEK2021-09-19 18:54
16 000 SEK2021-09-09 12:03
350 SEK2021-09-08 13:24
300 SEK Startpris

Exklusiv auktion 20 september 2021,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!