Boett i silver med frimurarsymboler och en fasetterad ametist, urtavla med devisen "Aime ton semblable tends lui une main secourable." samt frimurarsymboler. Urverket märkt Tempor Watch Co Schwab-Loeille Genève, Swiss Brevet 25265. Omkring 1920/30-tal. Höjd ca 7 cm. Smärre bruksslitage. Går vid inskrivningstillfället, men Skånes Auktionsverk lämnar ingen funktionsgaranti.
8 000 SEK | 2021-09-20 13:58 |
7 500 SEK | 2021-09-19 19:18 |
7 000 SEK | 2021-09-16 18:57 |
6 500 SEK | 2021-08-18 10:46 |
3 200 SEK | 2021-09-13 00:08 |
1 200 SEK | 2021-09-07 22:47 |
1 000 SEK | 2021-08-31 19:36 |
450 SEK | 2021-08-29 11:52 |
350 SEK | 2021-08-28 09:37 |
300 SEK | Startpris |