4. FICKUR, 18K GULD

Boett i 18K guld, innerboett i guld. Savonettur med rik reliefdekor med motiv av musikinstrument, visare med rosenslipade stenar, insida med gömmor för porträtt (ett glas saknas). 1800-talets andra hälft. Boetten märkt RF samt 48774. Totalvikt ca 99,9 gram. Diameter ca 50 mm. Obetydliga repor och märken.
Går vid inskrivningstillfället, men Skånes Auktionsverk lämnar ingen funktionsgaranti.

Varunr 223024

20 September 2021 18:02

Klubbslag2 00 SEK3 00 SEK4 00 SEK5 00 SEK 11 000 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK

Utrop 8000-10000 SEK

11 000 SEK2021-09-06 17:21
10 000 SEK2021-09-06 14:30
6 500 SEK2021-08-18 11:31
2 200 SEK2021-08-26 14:18
300 SEK Startpris

Exklusiv auktion 20 september 2021,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!