Boett i 14k guld, innerboett i guld. Savonett rikt dekorerad med reliefdekor i trefärgat guld och graverad frimurarsymbol. Urtavlan märkt AWW Co, verket märkt PS Bartlett Waltham Mass. 16129660. Innerboetten med gravyr, daterad 1912. Totalvikt ca 147 gram. Diameter 56 mm. Obetydligt slitage. Går vid inskrivningstillfället, men Skånes Auktionsverk lämnar ingen funktionsgaranti.
18 000 SEK | 2021-09-18 14:08 |
17 000 SEK | 2021-09-16 18:58 |
14 000 SEK | 2021-09-14 17:14 |
12 000 SEK | 2021-09-14 13:28 |
11 000 SEK | 2021-09-06 17:23 |
10 000 SEK | 2021-09-06 14:26 |
7 500 SEK | 2021-08-18 11:17 |
1 200 SEK | 2021-08-26 14:18 |
300 SEK | Startpris |