Keramik med celadon-liknande glasyr. Kina, Ming 1368-1644. Höjd 5, diameter 9 cm. Sprickor och krackelerad glasyr, i övrigt smärre naggar, tillverkningsdefekter, slitage samt glasyrsläpp.
600 SEK | 2021-09-19 13:52 |
600 SEK | 2021-09-21 16:01 |
450 SEK | 2021-09-18 10:02 |
350 SEK | 2021-09-14 11:23 |
300 SEK | 2021-09-11 09:33 |
300 SEK | Startpris |