Porslin med pressad dekor. Kina, ca 1000-1200-tal. Höjd 7, diameter 15 cm. Locket med lagningar och retuscher, i övrigt naggar, slitage samt spricka.
1 200 SEK | 2021-09-21 10:13 |
1 100 SEK | 2021-09-20 14:30 |
500 SEK | 2021-09-19 21:25 |
400 SEK | 2021-09-14 15:21 |
300 SEK | Startpris |