Porslin med dekor i huvudsakligen rött och blått, märkta i botten. Kina eller Japan. 1900-talets andra hälft. Höjd 29 cm. Smärre tillverkningsdefekter, slitage och dekorsläpp.
1 400 SEK | 2021-11-30 17:48 |
1 300 SEK | 2021-11-30 18:03 |
900 SEK | 2021-11-30 17:18 |
600 SEK | 2021-11-28 23:46 |
500 SEK | 2021-11-25 01:00 |
450 SEK | 2021-11-20 04:41 |
400 SEK | 2021-11-17 20:24 |
300 SEK | Startpris |