10. MEGEVAND, PARIS, FICKUR

Boett i guld (ostämplad). Bakboett med emalj. Tidigt ur med cylindergång. Urverket märkt Megevand A Paris. Sent 1700-tal. Diameter ca 32 mm. Totalvikt ca 25,7 gram. Smärre emaljskador.

Varunr 227430

14 December 2021 18:03

Klubbslag14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK 3 400 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK

Utrop 5000 SEK

3 400 SEK2021-12-14 11:39
3 200 SEK2021-11-30 14:31
2 400 SEK2021-12-11 13:31
1 800 SEK2021-12-08 15:39
800 SEK2021-12-06 00:46
300 SEK Startpris

Onlineauktion 14 Dec. 2021,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!