12. JOHAN LINDQVIST, FICKUR

Boett i 18k guld. Brännförgyllt spindelurverk. Urverket märkt Joh. Linqvist Stockholm No 474. Boettmakare Peter Strömqvist 1770. Guldkedja 18k med sigillstamp (ograverad) med en karneol, otydlig årtalsstämpel B3/R3. Urets totalvikt ca 173,8 gram. Kejdans totalvikt ca 35,1 gram. Kedjan med ställvis slitage.

Varunr 227443

14 December 2021 18:04

Klubbslag14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK 48 000 SEK11 00 SEK12 00 SEK13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK

Utrop 35000 SEK

48 000 SEK2021-12-14 11:52
46 000 SEK2021-12-14 15:35
40 000 SEK2021-12-12 21:11
36 000 SEK2021-12-11 13:36
32 000 SEK2021-12-07 19:53
28 000 SEK2021-11-30 14:31
12 000 SEK2021-12-06 03:18
10 000 SEK2021-12-03 09:42
350 SEK2021-12-02 23:13
300 SEK Startpris

Onlineauktion 14 Dec. 2021,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!