Boett i 18k guld. Brännförgyllt spindelurverk. Urverket märkt Joh. Linqvist Stockholm No 474. Boettmakare Peter Strömqvist 1770. Guldkedja 18k med sigillstamp (ograverad) med en karneol, otydlig årtalsstämpel B3/R3. Urets totalvikt ca 173,8 gram. Kejdans totalvikt ca 35,1 gram. Kedjan med ställvis slitage.
48 000 SEK | 2021-12-14 11:52 |
46 000 SEK | 2021-12-14 15:35 |
40 000 SEK | 2021-12-12 21:11 |
36 000 SEK | 2021-12-11 13:36 |
32 000 SEK | 2021-12-07 19:53 |
28 000 SEK | 2021-11-30 14:31 |
12 000 SEK | 2021-12-06 03:18 |
10 000 SEK | 2021-12-03 09:42 |
350 SEK | 2021-12-02 23:13 |
300 SEK | Startpris |