Boett i silver. Brännförgyllt spindelverk med runda pelare. Urverket märkt Eric Ps Öhman Stockholm No 165. Boettmakare Peter Strömqvist 1767. Datumvisare. Diameter ca 76 mm. Vikt ca 252 gram. Urtavlan med lagningar, repor och märken.
12 000 SEK | 2021-12-14 18:04 |
11 000 SEK | 2021-12-14 18:03 |
7 500 SEK | 2021-11-30 14:31 |
1 600 SEK | 2021-12-09 19:41 |
1 400 SEK | 2021-12-06 00:53 |
300 SEK | Startpris |