Boett i silver. Brännförgyllt verk med stor genombruten oroklove och ruckskiva i silver. Urverket märkt Jacob Kock Stockholm No 70. Boetten stämplad 1762. Jakob Kock var hovurmakare. Diameter ca 54 mm. Emaljskador längs urtavlans kant.
5 000 SEK | 2021-12-14 16:45 |
4 800 SEK | 2021-11-30 14:32 |
4 800 SEK | 2021-12-10 16:31 |
3 000 SEK | 2021-12-08 15:44 |
2 200 SEK | 2021-12-06 03:14 |
1 100 SEK | 2021-12-06 00:47 |
350 SEK | 2021-12-05 19:58 |
300 SEK | Startpris |