4. JONAS ÅBERG (1760-1826), FICKUR

Boett i silver. Brännförgyllt spindelverk. JÅB i orokloven. Urverket märkt Jonas Åberg Norrköping No 57. Boettmakare Olof Strömvall 1797. Gravyr på bakboetten "A Sture" samt en krona. Diameter ca 65 mm. Emaljskador/retusch.

Varunr 227444

14 December 2021 18:02

Klubbslag6 00 SEK7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK 1 600 SEK2 00 SEK3 00 SEK4 00 SEK

Utrop 2000 SEK

1 600 SEK2021-12-14 18:00
1 500 SEK2021-11-30 14:31
450 SEK2021-12-13 22:09
350 SEK2021-12-09 12:17
300 SEK Startpris

Onlineauktion 14 Dec. 2021,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!