Boett i silver. Brännförgyllt spindelverk. JÅB i orokloven. Urverket märkt Jonas Åberg Norrköping No 57. Boettmakare Olof Strömvall 1797. Gravyr på bakboetten "A Sture" samt en krona. Diameter ca 65 mm. Emaljskador/retusch.
1 600 SEK | 2021-12-14 18:00 |
1 500 SEK | 2021-11-30 14:31 |
450 SEK | 2021-12-13 22:09 |
350 SEK | 2021-12-09 12:17 |
300 SEK | Startpris |