18k guld. Boett i fyra färgers guld. Brännförgyllt spindelurverk med ruckskiva i silver. Urverket märkt Andr Veit Stockholm No 70. Boettmakare Peter Strömqvist 1770. Diameter ca 47 mm. Urtavlan med emaljskada/lagning vid uppdragshålet.
17 000 SEK | 2021-12-14 11:51 |
16 000 SEK | 2021-12-07 19:51 |
11 000 SEK | 2021-11-30 14:31 |
1 600 SEK | 2021-12-06 20:09 |
1 400 SEK | 2021-12-06 03:20 |
1 200 SEK | 2021-12-06 00:44 |
300 SEK | Startpris |