Porslin med polykrom dekor, delvis tryckt, en vas med kalligrafi och märkt i botten. Kina, 1900-talets första hälft. Höjd 28 och 29 cm. Smärre tillverkningsdefekter och slitage.
600 SEK | 2022-02-08 18:03 |
500 SEK | 2022-01-26 10:16 |
350 SEK | 2022-01-27 23:04 |
300 SEK | Startpris |