Porslin med celadonglasyr. Kina, 1900-talets andra hälft. Höjd 15, diameter 18 cm. Smärre tillverkningsdefekter och slitage. Träställ medföljer.
1 400 SEK | 2022-02-01 12:19 |
1 300 SEK | 2022-02-08 15:33 |
600 SEK | 2022-01-27 18:47 |
350 SEK | 2022-01-27 08:24 |
300 SEK | Startpris |