Porslin med kobolt-dekor samt sepialiknande måleri i reverser, märkt i botten. Kina, ca 1900-talets första hälft. Höjd 32 cm. Smärre tillverkningsdefekter, slitage och beläggningar.
8 000 SEK | 2022-02-05 22:52 |
7 500 SEK | 2022-01-27 23:08 |
7 000 SEK | 2022-01-27 18:42 |
5 500 SEK | 2022-01-26 18:07 |
5 000 SEK | 2022-01-26 10:19 |
3 600 SEK | 2022-01-25 19:37 |
800 SEK | 2022-01-25 23:16 |
300 SEK | Startpris |