30. SKÅLFAT

Porslin med koboltdekor. Kina, möjligen Ming, ca 1500-tal. Diameter 17 cm. Fotring med naggar, glasyrsläpp, slitage och tillverkningsdefekter.

Varunr 229067

8 Februari 2022 18:10

Klubbslag3 00 SEK4 00 SEK 11 000 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK

Utrop 1200 SEK

11 000 SEK2022-02-08 15:00
10 000 SEK2022-02-08 09:42
9 500 SEK2022-01-28 11:18
4 400 SEK2022-02-08 07:29
4 000 SEK2022-01-27 23:06
3 600 SEK2022-01-27 08:23
700 SEK2022-01-25 23:30
300 SEK Startpris

Onlineauktion 8 Feb. 2022,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!