Porslin med koboltdekor. Kina, möjligen Ming, ca 1500-tal. Diameter 17 cm. Fotring med naggar, glasyrsläpp, slitage och tillverkningsdefekter.
11 000 SEK | 2022-02-08 15:00 |
10 000 SEK | 2022-02-08 09:42 |
9 500 SEK | 2022-01-28 11:18 |
4 400 SEK | 2022-02-08 07:29 |
4 000 SEK | 2022-01-27 23:06 |
3 600 SEK | 2022-01-27 08:23 |
700 SEK | 2022-01-25 23:30 |
300 SEK | Startpris |