Akvarell. Stilleben med röda vinbär i hink och panna. Signerad och daterad 1980. Dagmått 42,5x56,5 cm. Ej examinerad ur ram. Enligt uppgift så inköptes akvarellen på Galerie Aronowitsch 1982 till den Lundgrenska konstsamlingen i Göteborg. Därefter i gåva inom släkten till nuvarande ägare.
46 000 SEK | 2022-03-08 14:21 |
44 000 SEK | 2022-03-22 17:58 |
26 000 SEK | 2022-03-15 00:09 |
15 000 SEK | 2022-03-09 13:11 |
7 000 SEK | 2022-03-09 08:38 |
300 SEK | Startpris |