Oljemålning på pannå. Signerad. "Dr Johnson composing Rasselas". A tergo med signatur och datering 1865. 32x25 cm. Smärre färgbortfall, retusch.
Proveniens: Henry Graves & Co, London.
2 800 SEK | 2022-03-16 20:38 |
2 600 SEK | 2022-03-08 14:21 |
600 SEK | 2022-03-13 22:44 |
350 SEK | 2022-03-12 11:37 |
300 SEK | Startpris |