16. EDWARD HENRY CORBOULD (1815-1905)

Oljemålning på papper, uppklistrad på duk. Signerad och daterad 1873. Betitlad a tergo "May-day". 18x99 cm. Enstaka retuscher.
Proveniens: Inköpt 1989 på J. Collins & Son, Antiques, uniques, period furniture and fine paintings. Bideford, Devon.

Varunr 230737

22 Mars 2022 18:05

Utrop 20000 SEK

14 000 SEK2022-03-08 14:21
14 000 SEK2022-03-22 10:57
1 600 SEK2022-03-15 22:32
1 000 SEK2022-03-10 18:48
350 SEK2022-03-09 18:57
300 SEK Startpris

Onlineauktion 22 Mars 2022,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!