Oljemålning på papper, uppklistrad på duk. Signerad och daterad 1873. Betitlad a tergo "May-day". 18x99 cm. Enstaka retuscher.
Proveniens: Inköpt 1989 på J. Collins & Son, Antiques, uniques, period furniture and fine paintings. Bideford, Devon.
14 000 SEK | 2022-03-08 14:21 |
14 000 SEK | 2022-03-22 10:57 |
1 600 SEK | 2022-03-15 22:32 |
1 000 SEK | 2022-03-10 18:48 |
350 SEK | 2022-03-09 18:57 |
300 SEK | Startpris |