Silvergelatin photo print. Motiv från flyktingläger i Perpignan 1949. Printad och signerad av Örjan Kristenson 1988 och signerad av densamma. Oinramad. 30x40 cm. Samtliga intäkter på detta objekt kommer att skänkas för att hjälpa de nödställda i Ukraina, med fördelningen 50% till Läkare utan gränser och 50% till Reportrar utan gränser. Proveniens: Örjan Kristenson.
17 000 SEK | 2022-03-22 17:56 |
16 000 SEK | 2022-03-21 17:53 |
15 000 SEK | 2022-03-11 11:08 |
14 000 SEK | 2022-03-08 14:21 |
700 SEK | 2022-03-10 15:58 |
500 SEK | 2022-03-09 23:02 |
300 SEK | Startpris |