Porslin med bl.a. figurer och kalligrafi i polykromt utförande. Märkt i botten. Kina, 1900-talets första hälft. Höjd 28 cm. Smärre tillverkningsdefekter och slitage.
14 000 SEK | 2022-03-22 09:34 |
13 000 SEK | 2022-03-21 14:22 |
10 000 SEK | 2022-03-22 05:23 |
5 000 SEK | 2022-03-17 03:52 |
4 600 SEK | 2022-03-14 10:32 |
3 800 SEK | 2022-03-08 17:53 |
800 SEK | 2022-03-11 19:07 |
300 SEK | Startpris |