Porslin med polykromt måleri samt kalligrafi, märkt i botten. Kina, 1900-talets mitt eller möjligen något äldre. Höjd 24 cm. Smärre tillverkningsdefekter, dekorsläpp och slitage.
7 500 SEK | 2022-03-22 09:35 |
7 000 SEK | 2022-03-20 01:41 |
4 000 SEK | 2022-03-17 20:35 |
2 800 SEK | 2022-03-16 07:18 |
2 400 SEK | 2022-03-10 23:22 |
2 200 SEK | 2022-03-08 17:53 |
350 SEK | 2022-03-09 13:25 |
300 SEK | Startpris |