Printad på japanskt handgjort paper (washi) från Okawara. Historien gör gällande att pappret har välsignats av munkar, 2/7+2. "Femmes d'argile #4". Hans Jonsson använder sig av en fototeknik som härstammar från mitten av 1800-talet, så kallat våtplåtsfotografi. Dagmått 18,5x18,5 cm. Ej examinerad ur ram. Samtliga intäkter på detta objekt kommer att skänkas för att hjälpa de nödställda i Ukraina, med fördelningen 50% till Läkare utan gränser och 50% till Reportrar utan gränser.
4 000 SEK | 2022-03-22 14:35 |
3 800 SEK | 2022-03-22 07:41 |
3 600 SEK | 2022-03-21 21:47 |
3 400 SEK | 2022-03-08 14:21 |
1 600 SEK | 2022-03-18 18:45 |
1 400 SEK | 2022-03-17 18:24 |
300 SEK | Startpris |