Allmoge, bemålat trä. Daterat 1823 i bemålningen, skåpet möjligen äldre. Skåne. Höjd 223, bredd 138 cm. Åldersrelaterat slitage, delvis renoverat, två lådor saknar knopparna, smärre trädetaljer saknas. Proveniens: Gård, Eskilstorp
9 500 SEK | 2022-04-19 17:38 |
9 000 SEK | 2022-04-19 17:38 |
6 000 SEK | 2022-04-05 15:40 |
300 SEK | Startpris |