Bemålat trä med infälld keramikbricka. Rokokostil, 1900-talets första hälft. Brickan Gefle med handmålad dekor föreställande Örebro slott. Höjd 72, bredd 73 cm. Torrsprickor, repor, märken. Proveniens: Gård, Eskilstorp
2 400 SEK | 2022-04-12 12:53 |
2 200 SEK | 2022-04-05 15:40 |
1 900 SEK | 2022-04-06 11:50 |
300 SEK | Startpris |