Porslin med Kangxi-inspirerad form och dekor, märkt i botten. Kina, sannolikt 1800-tal. Höjd 46 cm. Smärre tillverkningsdefekter och slitage.
Porcelain with Kangxi-inspired shape and decor, marked on the underside. China, probably 19th century. Height 46 cm. Minor manufacturing defects and wear.
42 000 SEK | 2022-05-17 18:12 |
42 000 SEK | 2022-05-17 18:13 |
32 000 SEK | 2022-05-17 16:46 |
20 000 SEK | 2022-05-16 21:32 |
15 000 SEK | 2022-05-14 01:36 |
8 500 SEK | 2022-05-10 18:53 |
5 500 SEK | 2022-05-03 18:19 |
350 SEK | 2022-05-03 21:45 |
300 SEK | Startpris |