Porslin med vit växtdekor mot celadonfond. Kina, 1900-talets första hälft. Höjd 46 cm. Bottensprickor, smärre tillverkningsdefekter och slitage.
9 000 SEK | 2022-05-17 16:38 |
8 500 SEK | 2022-05-17 18:10 |
1 200 SEK | 2022-05-14 14:46 |
1 000 SEK | 2022-05-11 16:11 |
800 SEK | 2022-05-09 19:28 |
600 SEK | 2022-05-08 15:23 |
300 SEK | Startpris |