40. KANNA MED HÄNKEL

Keramik i tang-inspirerat utförande. Möjligen Kina, sannolikt 1900-tal. Höjd 26 cm. Slitage och glasyrsläpp, smärre tillverkningsdefekter. Nagg.

Varunr 233314

Onlineauktion 17 Maj 2022,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!