Porslin med delvis profilerad form, dekor i kobolt, märkt i botten. Kina, 1700-tal, sannolikt dess första del. Diameter 16 cm. Smärre tillverkningsdefekter, glasyrnagg och slitage.
700 SEK | 2022-05-17 18:13 |
600 SEK | 2022-05-15 12:46 |
450 SEK | 2022-05-12 19:31 |
300 SEK | 2022-05-08 15:27 |
300 SEK | Startpris |