Porslin i delvist profilerat utförande med koboltdekor, märkt i botten. Kina, möjligen Ching-dynastin (1644-1911). Diameter 18 cm. Locket med lagning och retuscher, smärre tillverkningsdefekter och slitage.
900 SEK | 2022-05-17 18:12 |
800 SEK | 2022-05-17 17:02 |
600 SEK | 2022-05-17 03:59 |
500 SEK | 2022-05-15 19:16 |
450 SEK | 2022-05-14 14:47 |
300 SEK | 2022-05-07 10:59 |
300 SEK | Startpris |