Smidd klinga, signerad på tången. Tsuba i gjutjärn med gulddekor. Habaki i koppar och silverfärgad metall. Japan, sannolikt 1800-tal. Klingans längd 37 cm. Total längd 59 cm.
7 000 SEK | 2022-06-27 16:41 |
6 500 SEK | 2022-06-27 15:23 |
6 000 SEK | 2022-06-27 13:17 |
5 000 SEK | 2022-06-25 16:54 |
3 200 SEK | 2022-06-20 23:50 |
3 000 SEK | 2022-06-14 20:20 |
2 000 SEK | 2022-06-20 20:09 |
1 600 SEK | 2022-06-17 03:18 |
1 400 SEK | 2022-06-15 16:49 |
300 SEK | Startpris |