Porslin med famille rose-inspirerat måleri mot orange fond. Kina, 1900-talets mitt. Höjd 34 cm. Mynningsnaggar, smärre tillverkningsdefekter, slitage.
800 SEK | 2022-06-27 18:05 |
700 SEK | 2022-06-21 22:46 |
450 SEK | 2022-06-23 14:16 |
350 SEK | 2022-06-18 00:00 |
300 SEK | Startpris |