Keramik med harpälsliknande glasyr. Song ca 1100-tal. Höjd ca 7 cm. Djup ca 12 cm. Smärre glasyrbrstning, tillverkningsdefekt och slitage.
9 500 SEK | 2022-06-27 18:14 |
9 000 SEK | 2022-06-27 18:14 |
4 600 SEK | 2022-06-14 20:22 |
3 800 SEK | 2022-06-27 11:01 |
1 500 SEK | 2022-06-24 23:15 |
300 SEK | Startpris |