1010. CHRISTOFLE, BORDSUPPSATS

Förgylld mässing/brons, med insats i försilvrad metall. Stämplad Christofle samt numrerad 554075. Bär huset Bonapartes vapen. Frankrike, Senempire omkring 1800-talets mitt.
Bredd 55, djup 31, höjd 15 cm. En fot sned, bruksslitage, repor, märken, en blomstergirlang med lagad infästning, två skruvar saknas.

Christofle - Centerpiece.
Gilt bronze, inner piece in nickel silver.
Hallmarked Christofle and numbered 554075.
Bear the coat of arms of the House of Bonaparte.
France, middle part of the 19th century.
55x31x15 cm:s. One foot bent, age related wear, minor repair, two screws missing.

Varunr 236824

5 September 2022 18:18

Klubbslag19 00 SEK20 00 SEK21 00 SEK 20 000 SEK9 00 SEK10 00 SEK

Utrop 10000 SEK

20 000 SEK2022-09-05 14:50
19 000 SEK2022-09-02 06:36
18 000 SEK2022-09-01 19:26
11 000 SEK2022-08-25 12:38
5 500 SEK2022-08-23 17:35
5 500 SEK2022-08-24 11:58
4 800 SEK2022-08-18 14:06
300 SEK Startpris

Small treasures 5 Sept. 2022,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!