Ostämplat guld, ca 14k, med medaljonger av snäckcaméer och fröpärlor. 1800-talets slut, sannolikt omarbetade från ett större smycke. Totalvikt ca 26,4 gram. Total höjd ca 3,5-4,5 cm.
Proveniens: Samlarhem, Helsingborg
3 600 SEK | 2022-09-06 18:12 |
3 400 SEK | 2022-09-06 18:12 |
2 000 SEK | 2022-09-06 09:02 |
1 500 SEK | 2022-08-23 15:31 |
1 200 SEK | 2022-08-31 15:07 |
1 000 SEK | 2022-08-24 06:10 |
800 SEK | 2022-08-23 21:57 |
300 SEK | Startpris |