Porslin med bl.a. scroll och lyckotecken i kobolt. Kina, ca 1870-1890. Höjd 24 cm. Insidan med bränningssprickor, tillverkningsdefekter och slitage, fotring samt lock med naggar. Passande träställ medföljer.
1 000 SEK | 2022-09-16 18:09 |
1 000 SEK | 2022-09-20 18:06 |
800 SEK | 2022-09-18 08:54 |
400 SEK | Startpris |