37. BODISATTVA

Nepal, 1600-tal eller möjligen äldre. Brännförgylld brons med högt koppar-innehåll. Höjd 4 cm. Ytslitage, smärre skador.

Varunr 237374

Onlineauktion 20 Sept. 2022,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!