Silver med invändig förgyllning. Stockholm, 1784. Locket med inskription: "Till vänskaps och förtrolighets tecken, gofven till kyrkoherden Callerholm, vid dess avskeds tagande, af artillerie Regements Officers Corpsen i Stockholm, d 1 May 1784 at förvaras af honom och dess eftrerkommande". Vikt ca 1885 gram. Höjd 23, diameter 19 cm. Proveniens: Sven Klarins samlingar, Helsingborg.
24 000 SEK | 2023-01-09 23:42 |
22 000 SEK | 2023-01-10 17:40 |
18 000 SEK | 2023-01-08 15:37 |
17 000 SEK | 2022-12-20 14:12 |
16 000 SEK | 2022-12-22 18:20 |
13 000 SEK | 2022-12-13 20:46 |
400 SEK | Startpris |